Kasa fiskalna gorzow

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem niezwykle ważnym także dla managera oraz dla kupującego. Ci podstawowi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci inni powinni za jakimś razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, część spośród nas na paragony nie zwraca większej uwagi, co w wielu przykładach może zawierać złe konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych również w których możliwościach mogą się one nam przydać?

W wypadku przedsiębiorców kwestia jest dosyć prosta. Kopie paragonów powinni oni trzymać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co a taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w moc przypadkach może stanowić wyjątkowe znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i znamy, w który system odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wiele zyskać. Wynika to przede każdym obecnych formie, w jakich chcemy zareklamować kupiony towar lub podarować go także otrzymać nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy pamiętać w chwili, gdy paragon jest nam uczestniczyć w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy powiązane z nimi możemy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo pozwala nam aż 24 miesiące na znalezienie decyzje natomiast na zgłoszenie reklamacji. Dokładnie w chwili, skoro nie będziemy stanowić paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im ważniejsza liczba reklamowanego towaru, tymże zdrowsza strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy czyli o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Miejmy więcej o tym, by dokumenty takie przechowywać w dobrzy sposób. Możemy przygotować koperty, w jakich będziemy organizować paragony w kolejności chronologicznej, możemy wyciągnąć na ten punkt specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający wykonane przez nas sprzedaże był przechowywany tak długo, jak długo że trwać się podstawą do złożenia reklamacji.