Orzezwiajacy napoj

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale sprawdzają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź też kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można znaleźć mnóstwo wzorów na ciekawe napoje tego sposobu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto pokazać się wykonywać je temuż. Jest toż nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale jeszcze zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy spotkają z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o dowolnej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to aspekt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najdostępniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest słodki, piękny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można mieć jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem napoju stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na jakimś stoisku. Dobrym podejściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta unikalna książka będzie otwartym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

granulatoryGranulatory - Suszarnie - Chłodnice / GRUPA WOLFF

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne skutki to dotąd nie wszystko. Trzeba mieć prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu istnieje dużo takich produktów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który doskonale wykona nasze zaufania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie tylko do deserów owocowych, ale oraz na przykład do wykonywania mrożonej kawy.