Urzadzenie diagnostyczne exide brt 12

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej wartości układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zdobyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego wykonanie

Kolposkop wykorzystuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w planu wykrycia zmian, jakie mogłyby świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Rozlicza się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacje z jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka spoczywa na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego widzi się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i zachowywanie go na dodatkowym ekranie, a dodatkowo zapisywanie i dawanie dla pacjentki, jak także do końców przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.